Jesteś tutaj

RÓWNOWAŻNI

Polecamy materiał z cyklu "Równoważni" dostępny tu, którego tematem jest dyskryminacja ze względu na pochodzenie, problem, z którym zmagamy się w wielu jednostkach Uniwersytetu. O tym, dlaczego nie możemy inaczej traktować studentów z innych krajów przypomina Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanta Choińska-Mika, prof. ucz.

PORADNIK ANTYDYSKRYMINACYJNY
http://rownowazni.uw.edu.pl/


OMBUDSMAN - RZECZNICZKA PRAW AKADEMICKICH
Dyrekcja IHUW przypomina, że na Uniwersytecie Warszawskim działa instytucja rzecznika praw akademickich  - ombudsmana. Jest to osoba, do której można zwrócić się o pomoc w sprawach dotyczących uczelni i jej społeczności. Zadaniem ombudsmana jest wspieranie studentów i pracowników w rozwiązywaniu konfliktów oraz dbanie, aby wszyscy członkowie społeczności akademickiej byli traktowani sprawiedliwie i uczciwie.

Ombudsman może:

  • wysłuchać, pomóc zdiagnozować problem i wybrać sposób jego rozwiązania;
  • wesprzeć w rozwiązaniu konfliktu;
  • zarekomendować mediację i ułatwić jej wszczęcie;
  • przedstawić stosowną informację dotyczącą obowiązujących na Uniwersytecie Warszawskim zasad i regulacji prawnych;
  • pomóc w uzyskaniu informacji i wyjaśnieniu sprawy we właściwej jednostce;
  • przekazać przedstawione informacje władzom Uniwersytetu;
  • rekomendować Rektorowi zmianę polityki, przepisów lub procedur.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem 
www.ombudsman.uw.edu.pl/
 


RZECZNICZKA PRAW STUDENTA
Szanowni Państwo,
od pierwszego października Katarzyna Wardzyńska jest nową Rzeczniczką Praw Studenta. Wraz z nią powołany został zespół, zajmujący się sprawami na poszczególnych kampusach, oraz konsultantka ds. przemocy seksualnej.

--
Jako Rzeczniczka wraz z moim zespołem zajmuję się przede wszystkim egzekwowaniem praw studentów związanych z ich kształceniem, jednakże chcielibyśmy, aby studenci mieli świadomość, że mogą się do nas zwrócić w razie problemów socjalnych i psychologicznych (udzielamy informacji, jak zdobyć bezpłatną pomoc profesjonalną), a także próbujemy udzielać wsparcia studentom doświadczającym dyskryminacji i przemocy seksualnej.

Katarzyna Wardzyńska
Rzeczniczka Praw Studenta
Pełnomocnik ZSS UW

https://www.facebook.com/pg/Rzecznik-Praw-Studenta-UW-410724236410135/ab...