
Studia magisterskie ukończyłem w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2012 roku broniąc pracę poświęconą działalności publicznej i ziemiańskiej Władysława hrabiego Reya w XIX wieku (potomka Mikołaja Reya z Nagłowic). W tym samym roku podjąłem studia doktoranckie w zakresie Historii na Uniwersytecie Rzeszowskim, w trakcie których koncentrowałem się na badaniach w archiwach i bibliotekach lwowskich. Rozprawę doktorską nt. „Ród Tyszkiewiczów z Weryni w XIX wieku (1802-1894)” obroniłem w marcu 2017 roku.
Zainteresowania badawcze
- Przemiany społeczno-gospodarczena ziemiach polskich XIX wieku.
- Działalność polityczna i gospodarcza ziemiaństwa galicyjskiego.
- Relacje między ludnością włościańską a zwierzchnością dworską w Galicji w XIX wieku.
- Kolonizacja józefińska w Galicji w drugiej połowie XVIII wieku.
- Proces sprzedaży dóbr kameralnych w Galicji w pierwszej połowie XIX wieku.
Zatrudnienie w IH UW w ramach projektu badawczego NCN (Sonatina 1).
Książki
- Ród Tyszkiewiczów z Weryni w XIX wieku, Wydawnictwo Neriton, Warszawa 2018.
- Władysławhrabia Rey 1817-1887, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów 2015.
Rozprawy i artykuły
- Prawa służebne w Galicji. Formy praw i proces ich regulacji na przykładzie kolbuszowskiej majętności Tyszkiewiczów i Ruckich, [w:] Galicyjskie miasta w epoce zmian społeczno-politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w XVIII-XIX w./Галицькі міста в епоху політично-суспільних змін у Центрально-Східнній Європі XVIII-XIX ст, pod red. T. Kargola, B. Petryszak, K. Ślusarka, Lwów-Kraków 2018.
- Magia ludowa w badaniach Franciszka Kotulina terenie obozu stacjonarnego w Raniżowie, [w:] Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich, K. Ceklarz (red.), Nowy Targ 2015.
- Kolonizacja józefińska w Galicji. Studium na przykładzie wsi Ranischau, [w:] Polska- Słowacja – Ukraina. Trójpogranicze wielokulturowe, A. Bonusiak, K. Stukus, D. Haník, J. Popek (red.), Rzeszów 2014.
- Swój czy obcy? Stosowanie indygenatu w Galicji na przykładzie rodziny Brunickich z Zaleszczyk, [w:] Polacy i ich „sąsiedzi”, A. Bonusiak, G. K. Krzeszowski, J. Ślęzak (red.), Rzeszów 2014.
- Miejsce i rola bohaterów regionalnych w wychowaniu patriotycznym, [w:] Wychowywać ale jak? E. Juśko, M. Borys (red.), Tarnów 2013.