Jesteś tutaj

Studia doktoranckie

seminarium doktorskie prof. R. Michałowskiego i prof. K. Skwierczyńskiego

Szanowni Państwo,

zapraszamy na seminarium doktorskie prof. Romana Michałowskiego i prof. Krzysztofa Skwierczyńskiego w semestrze letnim r.a. 2020/2021. Seminarium odbywa się online we wtorki, o godz. 17.15. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o kontakt z panią Karoliną Morawską: k.morawska2@uw.edu.pl

Zajęcia dr. Stefana Halikowskiego-Smitha ze Swansea University (program ZIP)

Szanowni Państwo,
dr Stefan Halikowski-Smith ze Swansea University jest profesorem wizytującym w ramach programu ZIP na Wydziale Historii w semestrze zimowym r.a. 2020/2021. Doktor Halikowski-Smith jest uznanym badaczem imperiów zamorskich, a szczególnie imperium portugalskiego. Zajmuje się także dziejami misji katolickich w Azji Południowo-Wschodniej oraz fenomentem kreolizacji iberyjskich imperiów zamorskich.
Na Uniwersytecie Warszawskim będzie prowadzić następujące zajęcia:

    Wykłady kandydatów do pracy na Wydziale Historii

    Komisja konkursowa zaprasza do wysłuchania wykładów kandydatów do pracy na Wydziale Historii.
    Wykłady trzech kandydatów odbędą się zdalnie za pośrednictwem platformy Google.meet (linki poniżej) w najbliższy piątek (4 IX):

    Terminarz zebrań Zakładu Historii XX wieku w semestrze letnim 2019/2020

    Terminarz zebrań Zakładu Historii XX wieku w semestrze letnim 2019/2020
     
    - 26 marca 2020 r. (czwartek), godz. 15, sala 124 IH UW
    Referat wygłosi mgr PIOTR KALISZEWSKI (doktorant Studium Doktoranckiego Wydziału Historycznego UW): „Młodzież w walce o granice państwa polskiego 1918-1921”.
     
    - 23 kwietnia 2020 r. (czwartek), godz. 15, sala 124 IH UW
    Referat wygłosi mgr OKSANA GONHARUK (doktorantka Studiów Europy Wschodniej UW): „Specyfika polsko-ukraińskich stosunków kulturalnych w latach 1948-1956’’.
     

    29.01, godz. 15 – spotkanie studentów zainteresowanych udziałem w projekcie historii mówionej

    W środę (29.01) o godzinie 15 w sali 14 odbędzie się spotkanie dot. projektu historii mówionej na 90-lecie IH UW. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów (studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich). Udział w projekcie będzie uznany za równoważny z uczęszczaniem do grupy zajęciowej z koszyka zajęć „Źródłoznawstwo i specjalistyczne narzędzia warsztatu badawczego historyka” zapewniających 4 punkty ECTS. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają oficjalne certyfikaty potwierdzające przygotowanie do badań z wykorzystaniem źródeł historii mówionej.
     

    Strony

    Subscribe to RSS - Studia doktoranckie